Hi - Def Liposuction

Hi Def Liposuction

 

Hi Def liposuction yöntemi, insan vücudunu tıpkı bir heykeltraş gibi şekillendirebilen, klasik liposuction’dan farklı, ileri bir tekniktir. Vücut şekillendirme üzerine özel eğitim almış plastik cerrahlar tarafından uygulandığında, mükemmel sonuçlara ulaşılabilen en güvenli operasyonlardan biridir.

 

Hi Def Liposuction nedir?

 

Klasik liposuctionda bölgesel olarak biriken yağlar, kanüller yardımıyla vücuttan uzaklaştırılır. Hi Def liposuction da ise ultrasound (ses dalgaları) kullanılarak, istenmeyen alanlardaki yağlar diğer dokulara zarar vermeyecek şekilde ayrıştırılır, vücudun daha atletik bir görünüme kavuşması için olması gereken yerlere kas gölgeleri oluşturulur ve gerekirse bu yağlar kullanılarak daha kaslı ya da daha kıvrımlı vücut hatları ortaya çıkarılabilir.

 

Hi Def Liposuction ile neler yapılabilir?

 

Erkeklerde kaslı ve atletik bir görünüm için karın bölgesinde baklava kasları (six packs) ve adonis kasları belirginleştirilir. Beldeki simit bölgeleri inceltilir. Pektoral denilen göğüs kasları ve omuz kasları belirginleştirilerek vücudun üçgenimsi bir hal alması sağlanabilir.

 

Kadınlarda ise düm düz ve sportif bir karın, sportif yan çizgiler, incecik bir bel ve kıvrımlı, kalkık popolar ile dolgun göğüsler elde edilebilir.

 

Hi Def Liposuction nasıl uygulanır?

 

İşlemin yapılacağı alan küçük ise lokal anestezi, daha büyük bir alanda çalışılacak ise genel anestezi tercih edilir. Önceden işaretlenmiş alanlara özel bir solüsyon verilerek bu bölgelerin uyuşması ve daha kansız br çalışma için kan damarlarının büzüşmesi sağlanır.

 

Açılmış olan bir kaç tane 2-3 mm‘ lik deliklerden özel bir ultrasound (ses dalgası) çubuğu ile yağ hücrelerinin ayrışması sağlanır. Farklı bir dalga boyu ile cilt altına içeriden verilen ses dalgaları ile cildin oluşan boşluklara çok daha iyi adapte olması sağlanır. Bu işlemin sonucunda istenilen yerlere gölgeler oturtulabilir ve klasik liposuction’ dan sonra görülebilen inişli çıkışlı görüntünün oluşmaması sağlanır.

 

Ameliyatın sonraki aşamasında yine aynı delikler kullanılarak çok ince kanüller yardımıyla ayrıştırılmış olan yağ dokusu neredeyse kansız bir şekilde vücuttan uzaklaştırılır. İstenirse alınan bu yağlar erkeklerde daha hacimli ve kaslı bir görünüm için göğüs kaslarına ve omuz kaslarına verilebilir. Kadınlarda ise daha kalkık ve hacimli bir popo için ya da daha hacimli memeler için kullanılabilir.

 

Hi - Def Liposuction işleminin iyileşme süreci nasıldır?

 

Sınırlı alanlarda çalışılmışsa aynı gün, daha geniş alanlarda çalışılmışsa ertesi gün hastalar taburcu edilebilir. Kesi olmadığından hastaların normal hayatlarına dönmesi hızlıdır. 3. gün hastalar normal yaşantılarına dönebilir. İşlemin gerçekleştirildiği delikler, doğal kıvrım bölgelerinde olduğu için iyileştiklerinde hiç iz kalmaz. Üç hafta boyunca şekillendirici korselerin giyilmesi önerilir. Üçüncü haftanın sonunda vücudun şekli oturmaya başlar ve her geçen zamanda çok daha iyi bir sonuca ulaşılır.