Annelik Estetiği (Mommy Makeover)

1
1
Annelik Estetiği (Mommy Makeover)

Doğum sonrası kadınlarda görülebilecek vücut deformasyonlarının tek seansta düzeltilmesine Annelik Estetiği denilmektedir.

Her annenin vücut yapısında kendine has hasarlar oluşacağı için doktorunuz tarafından operasyon kişiye has biçimlendirilecektir. Genellikle liposuction, memelerin yeniden şekillendirilmesi, karın germe gibi işlemleri kapsamaktadır.

Doğumdan önceki vücut yapısına tekrar dönmek isteyen kadınların başvurduğu bu cerrahi yöntem, üç ile beş saat arasında sürmektedir. Hastanın karnındaki genel duruma bakılarak tam karın germe ya da mini karın germe operasyonu yapılabilecektir. Memeler istenilen forma sokularak, mevcut durumda oluşmuş büyüme, pörsüme ve sarkma gibi sorunlar giderilir. Gerekli görüldüğü taktirde liposuction ile bölgesel yağ dokuları alınarak, vücutta istenilen bölgelerde şekillendirme yapılabilmektedir.

Hastanın bir ya da iki gece hastanede istirahat etmesi gerekmektedir. Yapılan operasyona göre üç hafta süresince korse ve destekleyici sütyen takmaları gerekmektedir. Hasta birkaç gün sonra normal yaşantısına dönebilecektir.

Sizi Arayalım ?