Bacak Estetiği

1
1
Bacak Estetiği

Özellikle kent kadının vazgeçilmezlerinden bacak güzelliği artık estetik müdahalelerle de mümkün. Aşırı ince-kalın ya da çarpık, parantez gibi bacaklarında istenmeyen bir görüntüye sahip olduğunu düşünenlere uygulanabilecek bir operasyondur.

Genel anestezi ile yapılan bacak estetiği ameliyatı, bir ile üç saat arasında sürebilmektedir. Bacaklarınıza dair uygulanmasını istedikleriniz üzerine doktorunuzla yapacağınız fikir alışverişinde bir ya da birden fazla operasyonun bir arada yapılma kararı alınabilir. Liposuction yöntemiyle bacaklarınızda kalınlık bulunan bölgelerden yağ dokuları alınarak, gerekli bölgelere yerleştirilecektir. İnce bacaklarda dizin arka tarafından 2 cm uzunluğunda kesilerden içeri girilerek bu bölge için özel üretilen silikonlar yerleştirilir. Aşırı kilo verme sonucu oluşabilen bacak arasındaki deri birikmesi için uygulanan vertikal uyluk germe operasyonuyla istenen sonuç alınsa da oluşan izlerin tamamıyla kaybolması mümkün değildir.

Bacak estetiğinde hastanın sadece bir gece hastanede istirahat etmesi yeterlidir. İki üç hafta boyunca hastaların bacaklarına korse giyerek bacak şekillenmesinin tamamlanmasını beklemeleri gerekmektedir. Yağ alınmaya bağlı oluşabilecek morluklar ve ödemin giderilmesi için bir süre bacaklarının altına yastık koyarak uyunması önerilmektedir. Lenf drenaj masajları da ödem atılması sürecinde sizlere yardımcı olacaktır.

Sizi Arayalım ?