Botoks ve Koltuk Altı Botoksu

1
1
Botoks ve Koltuk Altı Botoksu

Botulinum toksin enjeksiyonları ile üst yüz bölgelerine, alın, kaş ortası,kaz ayaklarındaki veya göz altındaki çizgilenmelerin giderilmesi sağlanmaktadır. Uygulama klinik ortamında yapılabilmekte olup, önce kişiye on dakikalık anestezik krem sürülür. Yüz bölgesinde belirlenen noktalara küçük iğneler aracığıyla botulinum toksin enjeksiyonu yapılmaktadır. Uygulama hastanın yüzünde ilk beş gün etkisini göstermemektedir. Daha sonrasında ise uygulamanın altıncı veya yedinci gününden itibaren yapılan işlem etkisini göstermeye başlamaktadır. Uygulamın kalıcılığı dört ila altı ay arasındadır.

Botoks uygulamasını genellikle otuzlu yaşlardan sonra tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Hem kişinin yüz bölgesindeki kırışıklıklarının önlem almasını sağlamakta hem de bu kırışıklıkların oluşmasının önüne geçilmesi planlanmaktadır

Koltukaltı Botoksu

Koltuk altı bezlerinin, aşırı terlemesi veya el ve avuç içlerindeki aşırı terleme durumlarında botoks botulinum toksin enjeksiyonunu kullanılmaktadır. Aşırı terlemenin olduğu alanlar işaretlenerek küçük iğneler yardımıyla botoks botulinum toksin hastaya enjekte edilir. Yaklaşık altı aylık bi süre sonrasında hastanın aşırı terlemesinin önüne geçilmekte ve sosyal hayatında daha konforlu geçirmesi sağlanmaktadır.

 

Sizi Arayalım ?