Boyun Germe

1
4
Boyun Germe

Çene altında ve boyunda; yaşa ve kiloya bağlı olarak zamanla sarkma ve yağlanma oluşmaktadır. Yüzün uzantısı ve oldukça görünür bir bölge olan boyundaki bu tarz deformasyonlar dış görünüşünüzü direkt etkilemektedir.

Sizi daha genç ve güzel gösterecek boyun estetiğiyle, bu bölgeki fazla yağlanmadan ve sarkmadan kurtulabilirsiniz.

Bir-iki saat sürecek boyun estetiği, kulak arkası ya da saçlı deriden kesiler oluşturularak dışardan fark edilmeyecek özende yapılmaktadır. Liposuction ile çene altındaki ve boyundaki yağlanmalar alındıktan sonra boyundaki cilt gerilir. Eğer gerekli görülürse kasları yeniden biçimlendirmek için çene altından 3 cm'lik bir kesiler atılarak kaslar yeniden şekillendirilecektir.

Sadece bir gece hastanede istirahat etmenizi gerektiren boyun operasyonundan sonra iki hafta boyunca boyna korse takılması gerekmektedir. Bir hafta ile on gün arasında dikişler alınırken, hastalar bir hafta sonra normal hayatlarına dönebilecektir.

2
4
Ameliyat öncesi neler yapılmalıdır?

Ameliyat öncesi neler yapılmalıdır?

Tüm estetik cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bu ameliyat öncesinde de kişi eğer kullanıyorsa sigarayı ameliyattan 2 hafta önce ve 2 hafta sonra olmak üzere bırakmalıdır. Kan sulandırıcı Asprin vb. Ilaç kullanımı varsa en az 10 gün öncesinden bırakmalıdır. Sürekli kullanılan başka ilaçlar veya vitamin hapları (CoQ, Gingkobloba, Ginseng vs. Içeren) varsa mutlaka 1 hafta öncesinden kesilmelidir. Bunların dışında farklı bir durum var ise yine hastanın doktoruna bildirmesi gerekir.

2
4
Ameliyat tekniği nasıldır?

Ameliyat tekniği nasıldır?

Kulak arkası ve saçlı deride gizlenecek sekilde kesiler yapılır. Boyun cildi gerilir, Liposuction ile boyundaki ve çene etrafındaki fazla yaplar alınır. Bazı hastalarda gerekirse çene altından 3 cm'lik bir kesi de yapılarak gevşemiş olan kaslar orta hatta yeniden şekillendirilerek boyun açısında keskinlik sağlanır. Operasyon genellikle 1-2 saat sürer.

2
4
Boyun germe sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Boyun germe sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Operasyon sonrası aynı gün taburcu olunabilir veya 1 gece yatış gerekebilir. Boyundaki korsenin 2 hafta boyunca kullanılması gerekir. 3. günde hastalar banyo yapabilirler. Erimeyen dikişler kullanılırsa 7. - 10. gün dikişler alınır. Hastalar 1 hafta sonra işlerine dönebilirler.

Sizi Arayalım ?