Burun Estetiği

1
1
Burun Estetiği

Karakterimizle en çok özdeşleşen organımız burnumuz, yüzümüzün tam ortasında yer aldığı için her zaman ilgi çekici olmuştur. Kusursuz yüz ve estetik algı peşinde olan Antik Yunan sanatçıları ağız boyu ile burun genişliğini oranı, burun genişliği ile burun delikleri oranı ve dudak – kaş birleşim yeri ile burun boyu oranını altın oran olarak hesaplanmış. İnsan algısı zaten güzeli hemen fark edip, kusuru yakalama özelliğine sahip olduğu için altın orana başvurulmadan da oransal bozukluk gözle hemen fark edilmektedir.

Cezar'ın burnu, Fatih Sultan Mehmet'in burnu, Kleopatra'nın, Nefertiti'nin burnu, Sfenks'in kırılan burnu gibi burun her zaman konuşulmuş ve karakteristik bulunmuştur. Genetik ve ırksal özelliklerle burnumuz her zaman ideal oranlarda olmayabilir. Yirminci yüzyılın başında sadece sahne sanatçıları tarafından tercih edilen ve maddi olarak yaptırılabilen burun estetiği teknolojinin yaygınlaşması ve ucuzlamasıyla artık herkesin ulaşabileceği ücretlerde.

Yüz güzelliğinin en önemli unsuru olan burnunuzda herhangi bir estetik müdahaleye karar vermek için öncelikle doktorunuza güvenmeniz ve ona istediğini burun tipini anlatarak karşılıklı olarak yüzünüze gidebilecek bir burun şekli üzerinde karar kılmanız gerekmektedir. Yüz tipinize, ağız, kaş ve göz oranına göre, nefes alma kalitenizi düşürmeyecek yapıda size, yeni bir burun tasarlanacaktır.

Küçük ve kusursuz bir burun yapısındansa yüzünüze uyacak hatta estetik olduğu anlaşılmayacak bir estetik operasyonu geçirmeniz sizi ilerki zamanlarda da mutlu edecektir. Zira memnun kalınmayan bir estetik operasyon birbirini tekrar eden birçok müdahaleye yol açabilecektir. Tecrübeli bir doktor tarafından doğru şekilde gerçekleştirilecek bir burun estetiği ameliyatı, nefes almanızı kolaylaştırırken, hem kendinizi güzel hissettirecek hem de hayata güvenle bakmanızı sağlayacaktır.

Burun estetiği ameliyatından önce eğer sigara içiyorsanız, burun damarlarını büzüştürüp solunum yollarını etkileyip, iyileşmenizi geciktireceği için operasyondan iki hafta öncesinde bırakmanız gerekmektedir. Burun, vücudumuzda en çok kanama olan bölge olduğu için, herhangi bir kanamaya yol açmaması için aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçların ameliyattan önce alınmaması önemle tavsiye edilmektedir.

 

Sizi Arayalım ?