Burun Estetiği Operasyonu

Burun Estetiği Operasyonu

Vücudumuzun bölgelerinden en önemli olan yeri burun bölgesidir. Burun bölgesinin de bazen fiziksel olarak olan bozukluklarını değiştiren durumlarda olmaktadır. Bu durumlarda burun estetiği operasyonları bu bozukluklar için devreye girmektedir. Düzeltme işleminde yapılan burun ameliyatlarında burnun herhangi bir sebepten dolayı yitirmiş olan özelliği geri kazandırılır. Burun ameliyatları estetiğini kaybetmiş olan burunların eski formunu kazanması için uygulanmaktadır. Bu ameliyat içerisinde burunun yapısına göre indirilebilinir ya da tersi kaldırılabilinir. Bir çok konuda estetik ameliyat şekli uygulanabilir. Sağa sola olan yamukluklarda ya da burun kemerinin daha kalın olmasından dolayı oluşan kemerin alınması da sağlanılabilir. Bu ameliyatların yanında burun şeklinin düzeltilmesinin haricinde birçok burun içi hastalıklarında da tedavi edilmektedir. Bu ameliyatlar da burun içi kıkırdak dokunun bozukluğu ya da burun kemiğinin düzensiz olarak durmasından dolayı nefes almada zorluklar yaşanabilmektedir. Bu burunlara yapılacak olan ideal ameliyat şekli ile burunun fonksiyonunu yerine getirmesinde doğallığı sağlamış olunur.

Bu sıkıntıları yaşayan veya yaşamayan burun estetiği yaptıracak olan kişinin fiziksel gelişiminin bitmiş olmasının yanında ayrıca kişilik gelişiminin de sorunsuz bir şekilde tamamlamış olması şartı bulunmaktadır. Bu konularda sıkıntısı olan yaşını ve gelişimini tam olarak tamamlayamamış veya akli dengesi yerinde olmayıp ta geç yaşlarda bulunan kişilerin estetik isteği yerine getirilememektedir. Gençlerin kendilerince yapmış oldukları hayal kurdukları düşüncelerle operasyon geçirme istemi gerçekleştirilemez.

Yapılan ve yapılması planlanan burun ameliyatı sırasında uygulanması planlanan şekil burun kemiği ve kıkırdağına uygun olmasının yanında yüze de uygun bir şekilde uygulanması sağlanır. Yapılan bu ameliyata göre burunda oluşan ya da oluşmuş olan kemiklerin alınması sağlanır düzeltilmesi gereken yumuşak dokunun da estetiği sağlanır. Bu ameliyatları gerçekleştiren doktorların ve uzmanların hepsinin kendine öz bir alışkanlığı bulunmaktadır. bazı hekimlerimiz burun kemiklerini kırarak ameliyatı gerçekleştirmektedir. Kırarak yapılan operasyonlarda hastaların ağrı ve şişkinlik şikayetleri artmaktadır. Cerrahi operasyon ile yapılan ameliyatların daha ağrısız ve sızısız olmasından dolayı burun estetiği ameliyatları sonrası daha rahat geçmektedir. Her ameliyatta risk olduğu gibi bu tür operasyonlarda da vardır.