Burun Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Burun Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Estetik günümüz de pek çok ülke de uygulanabilen operasyonlardandır. Yaptırılan burun estetiği operasyonlarından sonra buruna darbe kişiler sadece bir kereye mahsus buruna yeniden estetik yaptırabiliyorlar. Üçüncü kez yapmaları çok mümkün olamıyor çünkü kemiklere ve kıkırdak dokuya zarar verme gibi olumsuz bir surumla karşı karşıya kalmak mümkün olabiliyor. Yüzün odak noktası olan burundan rahatsız olan kişiler daha iyi bir görünüm kazanmak için doktorlara başvurabiliyor. Gelişen teknoloji ve yeniliklerle rahat koşullar da bir operasyon geçirmekte mümkündür. Ama operasyon sonrası hastaya da pek çok görev düşmektedir. Dikkat gerektiren ve hassas olan burun iyi bir bakım yapılması gerekiyor kontrolleri aksatmadan doktorun dedikleri harfiyen yerine getirilmesi gerekiyor. Ufak gibi görünen ayrıntılar bile çok önemlidir. Doktorun kişilerin beklentilerini iyi anlayamaması ortaya kötü sonuçların çıkmasını sağlamaktadır. Operasyon öncesi arada ki iletişimin sorunsuz bir şekilde kurulması önemlidir.

Kişilerin ameliyatlarda aldıkları anestezi sonucu birkaç gün halsizlik yaşamaları doğal olarak kabul edilir. Operasyon sonrasın da birkaç gün evlerin de dinlenmeleri önemlidir. Burun estetiği geçiren kişilerin burunların da silikon yaprakçıklar olacağı için çift yastık kullanmaları önerilir. Bu silikonlardan dolayı ancak ağızdan nefes almak mümkün olacağı için ağız kuruluğu ve dudaklarda çatlamalar görülebilir. Bunu önlemek için sıkça sıvı tüketmek önemlidir. Operasyon sonrasında burundan gelen açık renkteki kanamalar normal karşılanmalıdır. Ama yoğun bir kanama gerçekleşiyorsa doktora danışılması gerekmektedir. Kişinin kendini güneşten de koruması önemlidir. Burun estetiğini çok sıcak ortamlarda muhafaza etmesi doktorlarca önerilmediği için direk güneş ışığına maruz kalmak sakıncalı bir durumdur. Kontrollerde çıkarılan silikon parçalar sonrasında burunda tıkanıklığın devam etmesi normal bir durumdur. Silikon parçalar çıkarıldıktan sonra burnun temizlenmesine de özen gösterilmesi gerekmektedir. Nazik bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken temizleme işlemi günde birkaç kez kulak temizleme çubuğuyla hafif bir şekilde yapılması gerekir.

Yapılan pek çok ameliyatta olduğu gibi Burun estetiğinde de kullanılan pek çok teknik kullanılmaktadır. Doktorun burun yapısı ve anatomisine göre hangi tekniği kullanacağı belirleyici bir nokta olmaktadır. Operasyonlar da doğru bir sonuç alınması kişinin burnuna uygulanan estetikte doğal bir görünüş yakalamış olmak önemlidir. Küçük ve kalkık bir burun geçmiş zamanda moda olsa da şuan moda değildir. Burnun yüz hatlarına uygun olması gerekir. Yüz hatlarınıza uygun olmayan küçük ve kalkık bir burunun yapay durması ve herkese itici geldiğini gözlemek mümkündür. Bu yüzden yüz hatlarına uygun bir seçim yapmak önemlidir.