Çene Ucu Estetiği

1
1
Çene Ucu Estetiği

Çene ucu estetiği, normalden küçük ya da büyük çene yapısıyla diş ve ağız biçimini etkileyen bir sağlık sorunudur. Yüz ifadesini değiştirebilen çene yapısı, hem estetik hem de ağız sağlığı açısından oldukça önemlidir. Çene yapısındaki sorun çocuklarda, üst üste binen diş yapısına ya da dişlerin öne doğru çıkması gibi hem ortodontik hem de görsel bozukluklara neden olmaktadır.

Ameliyat sonrası iz kalmayacak şekilde ağız içinden ya da çenenin alt kısmından küçük kesikler açılıp protez yerleştirilerek ameliyat gerçekleştirilecektir. Doktorunuz tarafından gerekli görüldüğü takdirde titanyum plak ve vidalarla sabitleme işlemi yapılabilmektedir. Dolgunluk istenen çenelerde yağ enjeksiyonuyla istenen dolgunluk elde edilecektir fakat çene ucunda küçültme isteniyorsa çene altından açılan kesikten girilerek törpüleme ve kemik çıkarma işlemi yapılabilmektedir.

Aynı gün içinde taburcu olacağınız operasyondan sonra ağız içinden kesi varsa gargara ve üç gün sıvı diyet yapılması önerilmektedir. Bir hafta içinde normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Sizi Arayalım ?