Dolgu Uygulamaları

1
1
Dolgu Uygulamaları

Doğru dolgu uygulaması için estetik konusunda deneyimi olan ve yüz anatomisine bilerek yüze en çok uyabilecek müdahalelerin kararını verebilecek yeterlilikte, estetik bakış açısıyla yüz oranlarına müdahale edebilecek yeterlilikte donanım ve bilgide uzman bir doktorun operasyonu gerçekleştirmesi gerekmektedir.
 
Kısa sürede kolaylıkla uygulanabilecek dolgu yöntemi, yüzü şekillendirmek, hacim sağlamak ve kırışıklıkların tedavi edilmesinde kullanılmaktadır.  Dolgu malzemesi olarak kendi hacminden bin kat fazla su tutabilen ve enjekte edildiği yerde şeklini muhafaza edebilen, vücutta zaten doğal olarak bulunan hyalüronik asit kullanılmaktadır; bu nedenle ciltte herhangi bir alerjik reaksiyon yaratma olasılığı bulunmaz.
 
En çok tercih edilen dolgu maddesi olan hyalüronik asitin uygulanması yaklaşık 15-30 dakika arasında sürmektedir. Anestezik kremlerle enjeksiyon yapılacak noktalar uyuşturulduktan sonra çok ince iğneler ve kanüllerle  hyalüronik asit preparatı derinin farklı yerlerine enjekte edilecektir. İşlem kısa sürede tamamlandığı için ameliyatın riskinden uzak ve uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza dönmenize bir engel teşkil etmeyecektir.
 
Vücudunuzda istemediğiniz asimetrilerin düzeltilmesi, yüzdeki çeşitli kırışıklıkların, kaza ve travma sonucu oluşan deformasyonların giderilmesi, yanak-dudak ve elmacık kemiği dolgunlaştırması gibi nedenlerle dolgu yöntemi kullanılabilmektedir.  Alındaki çizgiler, dudak etrafındaki çizgiler, göz çevresi kırışıklıklar, nazolabial çizgiler (burun kenarındaki çizgiler), burun ve ağız arasındaki çizgilerden de dolgu yöntemiyle kurtulabilirsiniz. 
 
Genellikle iki seans olarak uygulanan hyalüronik asit dolgu yöntemi; ilk defa yapılıyorsa, ikinci veya üçüncü kez tamamlayıcı bir işlem uygulanabilir. Kişinin cilt yapısı ve dolgunun niteliğine bağlı olarak yaklaşık 6 ile 12 ay arasında kalıcılık sağlanacaktır.

Sizi Arayalım ?