Dudak Dolgusu

1
4
Dudak Dolgusu

Dudaklar şüphesiz güzelliğin en önemli unsurlarından. Kimimiz doğuştan etli ve şekilli dudaklara sahipken bazılarımız o kadar şanslı olmayabiliriz. Ancak artık günümüzde elimizde dudak dolgunlaştırmak için çok etkili ve doğala uyumlu dolgu materyalleriyle istediğimiz dudak şekline kavuşmak çok kolay.
 
Kişinin yüz şekline uygun ve kişinin istediği tip dudak tasarlamak; ve sonucunda daha çekici, feminen, simetrik dudaklara sahip olmak mümkün. Bunun yanında kimilerimizin de yıllar içinde azalan hacmi yerine koymamızı sağlıyor dudak dolgusu. Dudaklarımız da yüzümüzdeki diğer bir çok bölge gibi yıllar içinde hacim kaybeden bir bölge. Bu yüzden bütünsel olarak genç ve dinamik görünmede minik minik dolgu enjeksiyonları yalnızca dudak hacimlendirmek veya şekillendirmek isteyenler için değil; yıllara meydan okumak isteyenler için de olmazsa olmazlardan...
 
Dudak Dolgusu Nedir?
Dudak dolgusu gençlerde alt ve üst dudak oranlarını uyumlu bir şekilde artırmak için ve dudaklardaki yaşlanmaya bağlı olarak oluşan hacim kaybını gidermek için yapılır. Dudaklar yüzün sağlık ve mutluluk göstergesi olan en önemli uzuvlardan birisidir.
 
Güzel bir dudakta alt dudak, üst dudaktan üçte bir oranında daha dolgun olmalı, gülümserken diş etleri ortaya çıkmamalıdır. Güzel dudağın kriterleri dudağın hacmi, genişliği, simetrisi, alt ve üst dudağın birbiri ile orantısı olarak sayılabilir.
 
Doğal olarak ince ya da yaşa bağlı olarak dudak incelmesi yaşayan kişiler çoğunlukla mutsuz ve yorgun göründükleri şikayeti ile dudak dolgusu estetiğine başvurmaktadırlar. Önce yüzün genel yapısına uygun dudak tasarımı yapılır, dolgu enjeksiyonu ile birlikte eğer dudak kenarlarından aşağıya doğru sarkmalar varsa onlar da tedavi edilir.
 
Dolgun ve doğal görünen dudaklara sahip olarak daha mutlu, daha genç ve daha enerjik görünebilirsiniz...
 
 
Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?
Hyalüronik asit maddelerin çok ince iğnelerle enjekte edilmesi şeklinde uygulanan dudak dolgusu, öncesinde dudakların etkili uyuşturucu kremlerle uyuşturulmasının ardından uygulanıyor.
 
Öncelikle dudağa sürülen bir anestezik krem ile enjeksiyon işleminin acısız olması sağlanır. Dolgu maddesi enjekte edildiği bölgeye hacim vermekte ve etkisi hemen görülmektedir. Ayrıca içeriğindeki madde doğal olduğu için oldukça güvenilirdir.
 
Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?
Dudak dolgusu için kullanılan hyalüronik asit  6-12 ay süreyle kalıcılığı bulunmaktadır. Dolgunun kalıcılığı kişinin mimik yapma alışkanlıklarına, çevresel şartlara ve dolgu maddesinin yapısına göre değişir. Fakat düzenli olarak  dudak dolgusu yaptıran kişilerde dudak dolgusunun kalıcılık süresinin uzadığı gözlenmektedir.
 
Toplamda yaklaşık yarım saat süren bir işlem olan dudak dolgusu işlemi 18 yaşından itibaren kadın/ erkek herkese güvenle uygulanabilir.

2
4
Dudak dolguları kalıcıdır, bir kere uygulandığında uzun yıllar kulanılabilir.

Dudak dolguları kalıcıdır, bir kere uygulandığında uzun yıllar kulanılabilir.

 

Dudak hacimlendirme ve şekillendirmede kullanılan dolgu enjeksiyonu kalıcı değildir.  Bu dolgular vücut tarafından zamanla emilir.

 

2
4
Enjeksiyon işlemi uzun sürer

Enjeksiyon işlemi uzun sürer

Dudak dolgusu işlemi konunun uzmanı tarafından yapıldığında sadece 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama öncesinde, genellikle lokal uyuşturucu etki gösteren kremler sürülerek 15 dakika sonra enjeksiyona başlanır.

2
4
Dudak dolgusu sadece kadınlara yapılır

Dudak dolgusu sadece kadınlara yapılır

 

Kadınlar veya erkekler, yaşla birlikte cilt altındaki hyaluronik asidin azalması sonucu cilt elastikiyetlerini kaybederler. Her iki cins de dudak dolgusu yaptırabilir. 

 

Sizi Arayalım ?