Dudak Dolgusu ile İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

Dudak Dolgusu ile İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Dudak dolgusu, hyaluronik asit gibi geçici dolgu malzemeleri kullanılarak yapılır. Bu nedenle, dudak dolgusu kalıcılığı, kullanılan dolgu maddesinin ne olduğuna ve kişiye bağlı olarak değişebilir. Ortalama olarak, dudak dolgusu 6-12 ay arasında kalıcılığa sahiptir.

 

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu, steril bir ortamda yapılan bir enjeksiyon işlemidir. Dolgu malzemesi, ince iğneler kullanılarak dudaklara enjekte edilir.

 

Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

Dudak dolgusu fiyatları, birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Dudak dolgusunu yaptıracağınız ülke, klinik, doktor, kullanılan dolgu malzemesi ve uygulama alanına göre ortalama dudak dolgusu fiyatları belirlenir.

 

Dudak Dolgusu Sonrası ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

 

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem (Şişlik) Nasıl Geçer?

Dudak dolgusu sonrası ödem, son derece doğal bir yan etkidir. Dokularınızdaki sıvıların birikip sıkışması sonrasında şişlik oluşur ve hemen hemen tüm estetik operasyonlardan sonra uygulama yapılan bölgede şişlik oluşabilir.

 

Dudak dolgusu sonrası ödem genellikle birkaç gün içinde azalır, dudak dolgusu sonrası ödem süresini azaltmak için soğuk press veya dudak masajı yapmak gibi yöntemlere başvurulabilir. Dudak dolgusu ile ilgili diğer tüm detaylar gibi dudak dolgusu sonrası şişlik de doktor kontrolünde olmalıdır. Eğer dudağınızdaki ödemin çok fazla olduğunu düşünüyorsanız ya da bu ödemi geçirmek için bir aksiyon almayı planlıyorsanız öncesinde mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

 

Dudak Dolgusu Sonrası Topaklanma Nasıl Geçer?

Dudak dolgusu sonrası topaklanma, nadir bir yan etkidir ancak yine de bazen rastlanabilir. Topaklanma, genellikle dolgunun homojen olmamasından kaynaklanır. Topaklanmayı azaltmak için bölgeye masaj yaparak topağın dağılması sağlanabilir. Dudak dolgusu sonrası topaklanma 1 hafta içinde düzelmezse, doktorunuza başvurmanız önerilir.

 

Dudak Dolgusu Sonrası Masaj Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu sonrası masaj yapmak, ödemlerin kolay atılmasına ve morlukların azaltılmasına yardımcı olabilir. Bu noktada en önemli detay, bilinçsiz hareket etmemek. Masaj yapmadan önce doktorunuza danışmanız ve profesyonel direktifler almanız gerekir. Dudak dolgusu sonrası masaj yaparken genellikle, dudaklara hafifçe bastırarak ve dairesel hareketlerle masaj yapmanız önerilir. Yalnız dikkat edin, gereğinden fazla masaj yapmak dolgu malzemesine zarar vermeye neden olabilir.

 

Dudak Dolgusu Sonrası Hangi Krem Kullanılır?

Dudak dolgusu sonrası kullanılan kremler, kişinin dudaklarının sağlık durumuna göre değişebilir. Genellikle, nemlendirici etkisi yüksek, dudakları besleyen ve iyileşmeyi hızlandıran kremler tercih edilir.

 

Dudak Dolgusu Sonrası Ne Zaman Ruj Sürülür?

Dudak dolgusu sonrası ruj kullanmak, genellikle ilk 24 saat içinde önerilmez. 24 saatlik süre zarfında dudaklara enjekte edilen dolgu maddesi tamamen yerleşmeli ve şişlik azalmalıdır. 24 saat sonra, doktorunuzun önerilerine uygun olarak, hafif bir ruj sürülebilir. Ancak, dudaklara aşırı baskı yapmaktan kaçınmak önemlidir.

 

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

 

Dudak dolgusu ile dolgun ve simetrik dudaklara sahip olabilirsiniz. Ancak en iyi deneyimi yaşamak için öncesinde dikkat etmeniz gereken şeyler var!

 

Doktorunuzu ve Kliniği Araştırın

“Dudak dolgusu yaptırdım ve pişmanım” demek istemiyorsanız en önemli şeyin doktor araştırması olduğunu bilin. Estetik alanda uzmanlaşmış nitelikli ve referans sahibi bir estetik cerrah ile çalışmalısınız. Bu sayede emin ellerde olduğunuzu bilirsiniz.

 

Ne Kadar Dolgu İstediğinize Karar Verin

Doktorunuzla randevuya gitmeden önce dudaklarınızın nasıl değişmesini istediğinizi uzun süre düşünün. Hem alt dudağınızın hem de üst dudağınızın dolgunlaştırılmasını istiyor olabilirsiniz. Ya da dudaklarınızda simetri sorunu vardır ve bir dudağınızın diğerinden daha dolgun olmasını isteyebilirsiniz, ne istediğinize karar verin.

 

Bazen insanlar dudaklarının dudak dolgusu sonrasında yeterince değişmediğini söylerler, ancak estetik cerrah doğallığı göz önünde bulundurur. Daha fark edilebilir bir dolgu uygulaması istiyorsanız bunu estetik cerrahınızla paylaşın.

 

Dolgu Malzemesi

Bundan çok değil 5 sene önce dudak dolgusu konusunda az alternatif vardı ancak artık birçok dolgu malzemesi var. Hyalüronik asit maddelerin enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen dudak dolgusu, en sağlıklı ve doğal sonuç veren yöntemlerden. Doktorunuza hangi dolgu malzemesini kullanacağını sorun.