Dudak Dolgusu

1
4
Dudak Dolgusu

Güzel bir dudakta alt dudak, üst dudaktan üçte bir oranında daha dolgun olmalı, gülümserken diş etleri ortaya çıkmamalıdır. Güzel dudağın kriterleri dudağın hacmi, genişliği, simetrisi, alt ve üst dudağın birbiri ile orantısı olarak sayılabilir.
 
Doğal olarak ince ya da yaşa bağlı olarak dudak incelmesi yaşayan kişiler çoğunlukla mutsuz ve yorgun göründükleri şikayeti ile dudak dolgusu estetiğine başvurmaktadırlar. Önce yüzün genel yapısına uygun dudak tasarımı yapılır, dolgu enjeksiyonu ile birlikte eğer dudak kenarlarından aşağıya doğru sarkmalar varsa onlar da tedavi edilir.

Öncelikle dudağa sürülen bir anestezik krem ile enjeksiyon işleminin acısız olması sağlanır. Dolgu maddesi enjekte edildiği bölgeye hacim vermekte ve etkisi hemen görülmektedir. Ayrıca içeriğindeki madde doğal olduğu için oldukça güvenilirdir.

İnce uçlu enjeksiyon iğneleri ile enjekte edilerek dudağa istenildiği gibi hacim verilir. Ortalama 15 – 20 dakika süren ağrısız ve basit bir işlemdir. Böylece, dudağın cazibesini artıracak kıvrımlar da belirgin bir şekilde ortaya çıkarılır.
Dolgun ve doğal görünen dudaklara sahip olarak  daha mutlu, daha genç ve daha enerjik görünebilirsiniz...

Dudak dolgusu için kullanılan hyalüronik asit 6-12 ay süreyle kalıcıdır. Dolgunun kalıcılığı kişinin mimik yapma alışkanlıklarına, çevresel şartlara ve dolgu maddesinin yapısına göre değişir. Fakat düzenli olarak dudak dolgusu yaptıran kişilerde dudak dolgusunun kalıcılık süresinin uzadığı gözlenmektedir.

Dudak dolgusu gençlerde alt ve üst dudak oranlarını uyumlu bir şekilde artırmak için ve dudaklardaki yaşlanmaya bağlı olarak oluşan hacim kaybını gidermek için yapılır. Dudaklar yüzün sağlık ve mutluluk göstergesi olan en önemli uzuvlardan birisidir.

2
4
Dudak dolguları kalıcıdır, bir kere uygulandığında uzun yıllar kulanılabilir.

Dudak dolguları kalıcıdır, bir kere uygulandığında uzun yıllar kulanılabilir.

Dudak hacimlendirme ve şekillendirmede kullanılan dolgu enjeksiyonu kalıcı değildir.  Bu dolgular vücut tarafından zamanla emilir.

3
4
Enjeksiyon işlemi uzun sürer

Enjeksiyon işlemi uzun sürer

Dudak dolgusu işlemi konunun uzmanı tarafından yapıldığında sadece 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama öncesinde, genellikle lokal uyuşturucu etki gösteren kremler sürülerek 15 dakika sonra enjeksiyona başlanır.

4
4
Dudak dolgusu sadece kadınlara yapılır

Dudak dolgusu sadece kadınlara yapılır

Kadınlar veya erkekler, yaşla birlikte cilt altındaki hyaluronik asidin azalması sonucu cilt elastikiyetlerini kaybederler. Her iki cins de dudak dolgusu yaptırabilir. 

Sizi Arayalım ?