Göz Altı Işık Dolgusu

1
1
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı morlukları,torbalanmaları ve halkaları en yaygın görülen estetik sorunların başında gelir. Kişiler olduğundan daha yorgun, yaşlı ve sağlıksız göründüklerine dair şikayetler ile estetik cerrahiye başvurur. Tüm bunların sebebi ise göz altında oluşan çukur ve torbalardır.
 
 
Göz altında oluşan bu estetik sorunların nedenleri arasında genetik problemler ,alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, sağlıksız yaşam, yatış pozisyonu veya uyku düzensizlikleri, bu durumun en önemli unsurlarıdır. Çünkü göz altı çok hassas bir bölgedir ve deformasyon riski oldukça yüksektir.
 
Dolguya, ışık dolgusu adı verilmesinin nedeni ise cilde parlak ve aydınlık bir görünüm kazandırmasıdır. Özel olarak göz altı için geliştirilmis¸ bir dolgu maddesi ile yapılmaktadır. Bu dolgu maddesini diğerlerinden farklılaştıran temel faktör içeriğidir. İçeriğinde hyaluronik asitin yanı sıra lidokain, vitaminler, mineraller, aminoasitler ve antioksidanlar bulunur.
 
 
Dolgu işleminden önce göz altlarına lokal anestezi uygulanır. Ardından dolgu maddesi özel uçlu iğnelerle göz altlarına enjekte edilir. Bu sayede göz altındaki deforme olmuş doku ve hücrelerin onarılması sağlanır ve işlem onarılan dokuya eşit dolgunun eşit şekilde dağılması için masaj yapılır. Uygulama 30 dakika gibi kısa sürede tamamlanarak kişinin göz altları eşit oranda ışık alarak parlak ve canlı bir görünüme kavuşur.
 
 
Etkisini ortalama 1 yıl boyunca sürdüren ışık dolgusu ameliyatsız ve tek seans olarak uygulanan bir işlemdir.Tekrar uygulamalar kalıcılık süresini artırmaktadır. Özelikle mevsimsel geçişlerde uygulanan ışık dolgusu; cildin doğal yapısı ile uyumlu olan özel bir karışım olduğu için herhangi bir yan etki ile karşılaşılmaz. Enjeksiyonun ardından hasta normal yaşantısına hemen devam edebilir, iyileşme sürecine ihtiyaç olmaz.

Sizi Arayalım ?