Hi-Def Liposuction

1
4
Hi-Def Liposuction

Hi-def liposuction, uygulanacak bölgeye göre lokal ya da genel anestezi yapılarak; vücutta biriken yağların ses dalgaları kullanılarak diğer dokulardan ayrılması işlemidir. Bu işlem, vücuttaki dokulara zarar vermeden, doktorun hastanın vücudunu şekillendirmesine yardımcı olmaktadır. Daha atletik bir vücut isteyenler için de belirli bölgelere kas gölgeleri oluşturulması sağlanır.
 
Bu konuda özel olarak eğitim alan estetik doktorları tarafından uygulanması gereken, klasik liposuctiona göre vücudu istenildiği gibi şekillendirmeye yarayan bir yöntemdir.
 
Hi-def liposuction, kadınların istedikleri gibi sportif ve kıvrımlı vücut hatlarına sahip olabilmesine yardımcı olmaktadır. Hayal edilen ince bel, düz karın ve istediğiniz büyüklükteki göğüsler artık mümkün.
 
Erkeklerde de başarıyla uygulanan bu yöntem, istenen atletik görünüme sahip olmak için tercih edilmekte. Karında baklava kasları da dediğimiz six packsleri biçimlendirmek ve adonis kaslarını fark edilir kılmak için de hi-def liposuctiona başvurulmaktadır.
 
İstenen bölgeye açılan 2-3 mm'lik deliklerden çubukla ses dalgası gönderilerek yağ hücrelerinin diğer dokulardan uzaklaşması sağlanmaktadır. Klasik liposuction'ın aksine dümdüz bir görüntü elde edilerek, istenildiği taktirde oluşan boşluklara kas gölgeleri yerleştirilebilmektedir.
 
Bu oluşan deliklerden ince kanüllerle, yağ dokusu vücuttan alınarak; istenen bölgelere tekrar yerleştirilebilir. Sizden alınan yağ dokusuyla göğüs kasları ve omuzlara hacim kazandırılırken kadınlar için de memeleri büyütmek ve popoyu kaldırmak için kendi yağ dokunuz kullanılabilmektedir.
 
Ameliyatın mahiyetine göre hasta bir gece hastanede istirahat edebilir. Operasyon sadece açılan deliklerden yapılıp, vücutta herhangi bir kesi oluşmadığı için hasta üç gün içinde kendi hayatına dönebilir. Ancak hastanın yeni oluşturulan vücut şeklinin daha iyi oturması için üç hafta süresince korse giymesi gerekebilir.

2
4
Liposuction ameliyatı sonrasında yağların alındığı yerlerde dalgalanmalar ve göçükler çok sık olur

Liposuction ameliyatı sonrasında yağların alındığı yerlerde dalgalanmalar ve göçükler çok sık olur

Teknolojinin estetik ameliyatlardaki  getirdiği yenilik olan vaser liposuction yöntemin ile dalgalanma ve çukurların görülme riski neredeyse yok denecek kadar azdır.

2
4
Liposucion Ameliyatı Zayıflama Amaçlı Yapılır

Liposucion Ameliyatı Zayıflama Amaçlı Yapılır

Liposuction ameliyatı vücut kontur düzeltme operasyonudur. Ameliyat sonrasında hedef hastanın zayıflaması değil incelmesidir.

2
4
Liposuction sonrasında ameliyat olan bölgeler daha sık kilo alır

Liposuction sonrasında ameliyat olan bölgeler daha sık kilo alır

Liposuction ameliyatı ile aşırı yağlanan bölgelere uygulanır. Dolayısıyla ameliyat sonrasında vücudumuzda bir uyum sağlanacağı için kilo alıp vermeniz orantılı olacaktır.

Sizi Arayalım ?