J-Plasma

1
1
J-Plasma

J-Plasma
 
J-Plasma; yüz, boyun ve vücudun cildini sıkılaştırmak için kullanılan en son çıkan teknolojik yöntemlerden birisidir. Bu teknoloji, cildi sıkılaştırmak ve gençleştirmek için soğuk helyum plazması oluşturarak,  helyum gazı ile radyo frekans enerjisini birleştirmektedir.
 
J-Plasma Nedir ?

J-Plasma, yüzde, boyunda ve vücutta cildi sıkılaştırmak için kullanılan ve kayda değer sonuçlara sahip minimal invaziv bir teknolojidir. Bu teknoloji, radyo frekans enerjisini ve helyum gazını birleştirmektedir. Çoğu yüzey yenileme ve sıkılaştırma tekniğinde, bir lazer olan CO2'yi kullanılmaktadır. J-Plasma’da ise, RF ve Helyum gazı arasındaki kombinasyon ile daha küçük boyutlu helyum molekülünün, J-Plasma’nın ucundan geçerek plazma enerjisi oluşturur. Soğuk helyum plazması, RF enerjisinin cilt üzerinde veya deri altından (cildin altından) deriye uygulanırken odaklanmış bir buhar çıkarak doku travmasını ortadan kaldırılmasına neden olmaktadır.

Hangi Bölgelerde Uygulanır?

J-Plasma teknolojisi oldukça güvenilir bir uygulama süreci sunmasının yanı sıra vücut şekillendirme, cilt dokusunu sıkılaştırma ve yüz gençleştirme amaçları ile uygulanmaktadır.

Vücut Şekillendirmede J-Plasma

J-Plasma, hafif ila orta dereceli gevşek cilde sahip olan ve etkili sonuçlarla minimal invaziv bir prosedür arayan hastalar için idealdir. Genellik; karın bölgesi çevresinde önemli bir kilo kaybetmiş kişilerde , doğum sonrası gevşek ve sarkmış bir cilde sahip olan kadınlar için de geçerlidir.
 
Uygulama alanları şu şekildedir :  

 •  Kalça bölgesi

 •  Karın bölgesi

 •  Basen

 •  Selülit tedavisi

 •  Diz bölgesi

 •  Uyluk bölgesinin iç ve dış kısımlarında

 •  Göğüs bölgesi

 •  Sırt bölgesi

Cilt Yenilemede J-Plasma

Kadınlarda ve erkeklerde  yaşlandıkça çene çevresindeki cilt elastikiyetini kaybeder ve sıkılaştırma gerektirir. J-Plasma cildi sıkılaştırmak için etkili olabilmekte ile birlikte doğal ve genç yüz hatlarına sahip olmanın avantajlarını sağlamaktadır.

J-Plasma Avantajları

 • Gözle görülebilir hiçbir iz kalmaz.

 • Uygulama biter bitmez sonuç alınır.

 • Sonuçlar uzun ömürlüdür

J-Plasma Sonrası İyileşme Süresi
 
Hastalar genellikle 5 veya 7 gün sonra gündelik hayatlarına ve işe dönebilirler . J-Plasma ameliyatından sonra tam iyileşme; tedavi edilen bölgelerin boyutuna göre değişebilir. İlk ayda daha sıkı ve gergin bir cilt yüzeyi oluşarak şişkinliğin tamamen azaldığı görülmektedir. Tam iyileşme 3 ile 6 ay aralığında devam etmektedir.İlk hafta boyunca minimal morluklar, şişme ve kuru bir cilt görünümü oluşur. Vücut iyileşmeye başladığından kaşıntı da nadir görülür. Özellikle ilk iki günde hafif ila orta derecede ağrı beklenir, ancak doktorunuzun önereceği ameliyat sonrası ilaçlarla kontrol altına alınabilmektedir.
 

Sizi Arayalım ?