Karın Germe

1
4
Karın Germe

Karnı düzleştirmek, sportif bir görüntü kazandırmak için yapılan operasyonlardır. Genel yapı olarak sarkık karna sahip olanlarının yanı sıra aşırı kilo alıp veren ya da doğum yapan hastaların karınlarında görülen bombelenme ve sarkmalara karşı bu operasyona başvurulmaktadır.

Karındaki fazlalıklar göbek deliğinin üstüne de taşmışsa tam karın germe operasyonu yapılırken sadece göbek altı kısımda görülen bombelenme mevcutsa mini karın germe yöntemi kullanılmaktadır. Bu ameliyatlar sırasında karın bölgesinin yanı sıra hastanın bel ve sırt kısımlarına da uygulanacak operasyonla bölge biçimlendirilecektir.

İki ya da 4 saat sürecek operasyonda, öncelikle liposuction yöntemiyle karın, sırt ve bel kısmındanki yağ dokuları çıkarılır. Sezaryen izinden kesikle karın derisi kaldırılır ve karın kasları sıkıştırılır. Derinin toparlanması için fazla deri çıkarılır ve bel oyuğu düzeltilir. Göbek deliğinin yerine yerleştirilmesinin ardından hastaya korse giydirilerek operasyon tamamlanır. Dikiş izleri, göbek deliğinin iç kısmında ya da iç çamaşırdan gözükmeyecek şekildedir.

Hasta bir ya da iki gece hastanede istirahat edecektir. İlk on gün dikişlerin gerilmemesi için eğik olarak yürümeniz önerilir. Üç hafta korse takılması tavsiye edilir. On gün sonra normal hayatına dönecek hastaların iki ay sonra ameliyat bölgesindeki ödem atılırken, vücudun istenilen şekle kavuşması altı ay ile bir yıl arasında sürebilecektir.

2
4
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Tekrar Hamile Kalınırmı ?

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Tekrar Hamile Kalınırmı ?

Karın germe ameliyatı sonrası, hamile kalmasına engel bir durum yaratmaz. Hamilelik sonrası onarılan kaslar arası yapı tekrar esner ancak istendiği takdirde işlem tekrarlanabilir.

3
4
Karın Germe Ameliyatı Sonrası Göbek Deliğinin Yeri Değişirmi ?

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Göbek Deliğinin Yeri Değişirmi ?

Değişmez. Göbek deliğinin göbek derisinin bir parçası değil kendi kablosuyla kasların çıkan bağımsız bir yapı olarak değerlendirilmektedir.

4
4
Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Kalıcı İz Kalır

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Kalıcı İz Kalır

Kişinin ameliyat izleri bir yıl sonra geçerek ten rengine dönüşür.

Sizi Arayalım ?