Kimyasal Peeling

1
1
Kimyasal Peeling

Yüzdeki istenmeyen lekelerin soyulması için uygulanan kimyasal peeling işlemiyle; ciltteki lekeler, çeşitli nedenlerle oluşan izler ve kırışıklıklar giderilmektedir. Bazen sivilcelenmeyi tedavi ederken bazen de kanser öncüsü lezyonların temizlenmesi için de başvurulan bir yöntemdir. Uygulama sonrası cildiniz daha parlak ve canlı görünecektir.
 
Uygulanacak yüzeydeki iz ya da lekenin cildin ne kadar derinliğine ulaştığına göre, kimyasal peeling orta, derin ve yüzeysel olarak adlandırılmaktadır. Derin peeling pek başvurulmayan bir yöntemdir, bunun yerine dermabrazyon ve lazer ile soyma işlemleri önerilmektedir. Kimyasal peeling genellikle ilk iki seviye (orta ve yüzeysel) için uygulanmaktadır.
 
Kimyasal peeling, uzman bir doktorun sizleri seyrek de olsa görülebilecek riskler hakkında bilgilendirmesinden sonra uygulanması gerekmektedir. 
 
Muayenehanede yapılabilecek uygulama; ciltte görülebilecek kızarıklıklara, üst yüzeyde kabuklanmalara, soyulmalara neden olabilmektedir. Bu neden peeling cildinizin tipi göz önüne alınarak yapılmalıdır. Uygulama sonrası cildiniz hassaslaşacağı için güneş koruyucu krem kullanmanız önerilmektedir. 

Sizi Arayalım ?