Lazer ile Yüz Gençleştirme

1
1
Lazer ile Yüz Gençleştirme

Yeni nesil CO2 lazerler özel yapılarıyla; yüzde, boyunda, ellerinizde güvenle uygulanabildiği gibi genital bölge estetiğinde de başvurulan yöntemlerden biridir. Fraksiyonel CO2 lazerleri ciltte ince kanallar açmaktadır, mikroskopik olduğu için dışardan görülmeyen bu kolonlarla kollajenler hedeflenir. Ciltteki su içeren keratinositler ve damar gibi yapılara termal hasar verilmektedir.
 
Hasarlı yapının yanındaki hasarsız kısımdan canlı hücreler buraya transfer edilerek hızlı bir onarım sağlanarak, ciltte kolajen üretiminde artış yakalanmış olur. CO2 lazerleriyle cildin üst yüzeyine hiç dokunulmadan alt yüzeye müdahale edilmektedir, bu sayede üst yüzeye hiç hasar verilmez. Hasta çabuk iyileşir ve normal yaşantısından taviz vermek zorunda kalmaz. Sadece ciltteki kırışıklıklar değil iz, deride çatlak oluşumu ve lekelerin giderilmesinde de başvurulan yöntemlerden biridir.
 
Lazer işleminden sonra %30 oranında cilt alt dokusundaki kollajen liflerinde kısalma görülür. 1-3 ay arasında ciltte kollajen oluşumunun artırılması ve alt bağ dokusunun işlemden sonra yeni baştan düzenlenmesiyle ciltte gençleşme etkileri görülmeye başlanacaktır. Cildinizdeki iz ve lekeler giderilirken cildiniz iki yıl ile beş yıl önceki halini almaya başlayacaktır.
 
Uygulama sırasında hissedeceğiniz acı ve yanma, kullanılacak lokal ağrı kesici kremlerle önlenmeye çalışılacaktır. İzlerin ve kırışıklıkların yüzünüzdeki oranı, istenen etkinin görülmesi için uygulama yapılacak seans sayısını etkileyecektir; hafif ve orta kırışıklıklar iki üç seansta düzelebilse de bir ya da bir buçuk ay aralıklarla yapılacak üç, beş seansta derin kırışıklarda düzelme görülebilecektir.
 
Lazer uygulamasından sonra yaklaşık bir ay güneşten korunmalı ve solaryuma girmemelisiniz. Müdahalenin ilk günlerinde ödem ve kızarıklık oluşsa da üçüncü günden itibaren makyaj yapmaya başlayabilirsiniz. Bu oluşumları azaltmak için soğuk kompres yapılabilir. Yaklaşık üç gün ve bir hafta arasında ciltte lokal olarak kabuklanma görülebilir. Bu nedenle cilt nemli ve temiz tutulmalı.
 
Cildinde aktif enfeksiyon bulunanlara, hamilelere ve üç ay içinde izotretinoin kullananlara CO2 lazer uygulanamamaktadır. Uygulama sürecinde kan pıhtılaşmasını önleyen ilaçlar, doğum kontrol hapları, retinoid içeren ilaçları ve ışığa duyarlılık yaratan ilaçlar kullanılmamalıdır. Daha önceden yüzünüze herhangi bir uygulama ya da operasyon yapılmışsa doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

Sizi Arayalım ?