Liposuction

1
1
Liposuction

Vücutta kilo almaya ya da zaman bağlı olarak biriken bölgesel yağ dokularını ince kanüller yardımıyla emerek vücuttan ayrılması işlemine Liposuction denilmektedir.
 
Cilte elastikiyeti iyi durumda olan ve bölgesel olarak dirençli yağlanma bulunan kişiler için Liposuction uygulanabilecek yöntemlerden biridir. Bir vücut şekillendirme operasyonu olan liposuction, aşırı cilt sarkıklığı olan kişilere tavsiye edilmemektedir.
 
Doktorunuzun tercihine göre lokal ya da genel anestezi ile yapılabilecek olan bu operasyonda, işlem yapılacak bölgeye yakın kıvrım yerlerinde yapılacak 2-4 mm kesilerden, kanamayı azaltacak özel solüsyonlar verilmektedir, bunlar aynı zamanda ağrı kesici niteliğe de sahiptir. Kesilerden içeri girilerek lazer çubuklarıyla yağların kolay parçalanması sağlanacaktır. Daha sonra kanüller vasıtasıyla parçalanan yağ dokuları çıkarılır. Kullanılan lazer teknolojisi sayesinde elde edilen ısı vasıtasıyla cilt gerginleşirken, operasyon sırasında daha az kanama görülecektir. Özel işlemle alınan yağlar istenilen bölgelere yerleştirilerek vücut yeniden biçimlendirilecek.
 
Operasyon sonrasında vücutta istenilen biçimlendirmeyi elde etmek için hastaya korse giydirilir ve iki, üç hafta korse giyilmeye devam edilmesi gerekmektedir. Yapılan operasyonun büyüklüğüne göre aynı gün hasta aynı gün taburcu edilebilecekken hastanede bir gece de istirahat edebilir. 

Sizi Arayalım ?