Meme Estetiği

1
4
Meme Estetiği

İlk çağda bu yana doğurganlığın ve bereketin sembolü olarak görülen kadın memesi, hem vücut estetiğinde hem de sağlığında oldukça önemlidir. Geçmişte doğurganlığı ve yaratıcılığı sembolize eden ana tanrıçalar büyük göğüslü ve kalçalı olarak tasvir edilirken Antik Yunan tanrıçalarından Artemis heykeli göğüslerinin çokluğuyla bereketi ve verimliliği çağrıştırmaktadır. O çağlarda oluşan büyük göğüsün bereketi ve doğurganlığı çağrıştırdığı algısı günümüze kadar gelmiştir. Afrodit heykeli ile kadın bedeni idealize edilmiş, vücutla oranlı ve dik memeler estetik olarak cazip görülmeye başlanmıştır.

Meme yapısı gereği yağ hücreleri ve süt bezlerini barındırdığı için metabolizmamızdan ve hormonal değişikliklerden etkilenebilmektedir. Gebelik ve emzirme döneminden sonra meme yapısında oluşan değişikliklere bağlı olarak sarkma, asitmetriklik ve şekilde bozulma oluşabilmektedir. Kilo alıp verme ve zamana bağlı olarak da memelerde çeşitli deformasyonlar ortaya çıkabilecektir. Bazen de yapısal olarak küçük ya da çok büyük memeler de kadınlarda hem görsel hem de sağlık açısından kaygı yaratmaktadır.

Tıptaki gelişmeler ve estetik operasyonların yaygınlaşmasıyla meme estetiğinde de farklı uygulamalar ve çözümler geliştirilmiştir. Kendi dokusundan yağ alınarak transfer işlemi ile meme büyütme işlemi gittikçe yaygınlaşmaktadır. Vücudun belirli bölgelerinden alınan yağ dokuları, memelere enjekte edilerek göğüsler şekillendirilir ve hacim kazandırılır. Fakat günümüzde de meme estetiği nde hala en yaygın olarak silikon protezler kullanılmaktadır. Bu operasyonlar sonucunda istenilen dikleştirme, şekillendirme gerçekleştirilerek sarkma gibi zamanla meydana gelecek deformasyonlar giderilecek ve eğer iki meme arasında oransal bir farklılık söz konusuysa bu şekilsel bozuklukta düzeltilecektir.

Ülkemizde meme küçültme ameliyatı da sıklıkla başvurulan estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Büyük meme özellikle kadınlarda görsel sıkıntıların yanı sıra sırtta ağrı ve iki meme arasında kızarıklık, pişik gibi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Uzman bir estetik doktorunun yapacağı ameliyatla süt kanallarına ve süt bezlerine zarar verilmeden belli bir oranda doku çıkarılarak memede küçültme operasyonu gerçekleştirilecektir.

Görüntüsüyle barışık, öz güveni yüksek kadınlar için... Güzelliğinizin standartını siz belirleyeceksiniz!
 

2
4
Meme Büyütme ameliyatı sonrası bebek emziremem

Meme Büyütme ameliyatı sonrası bebek emziremem

Ameliyat sonrası, süt bezlerine herhangi bir müdahale olmadığı için, bu durum söz konusu değildir. Sütünüze zarar vermez, sütünüzde artma veya azalma olmaz.

2
4
Meme Estetiği Doğru Yanlış

Meme Estetiği Doğru Yanlış

Meme büyütmede kullanılan implantların tamamı FDA onaylıdır. Bu konuda yapılan araştırmalar sonucunda herhangi bir sağlık riski gözlenmemiştir.

2
4
Meme Büyütme ameliyatı sonrası, meme ucunda hissizlik oluşur.

Meme Büyütme ameliyatı sonrası, meme ucunda hissizlik oluşur.

Araştırmalar sonucunda %90 oranında hasta da bir hissizlik durumu yaşanmadığı ortaya çıkmıştır.
Geri kalan %9 oranı ameliyat sonrası ilk on gün içinde hafif bir his oranı düşüklüğü, % 1’ lik kısmı oluşan komplikasyon sebebiyle oluşmuştur. Dolayısıyla, ameliyat sonra his kaybına uğrama ihtimali çok düşüktür.

Sizi Arayalım ?