Piezo Burun Estetiği

1
1
Piezo Burun Estetiği

Son yıllarda burun estetiğine yenilik getiren piezo yöntemi ile ameliyat sonrası ağrısız, morarma olmadan ve yüzünüze uygun güzel bir burna sahip olabilmenin özgüvenini yaşatmaktadır.
Burun estetiğinde son dönemin yeniliği olan piezo burun estetiği ile birlikte ameliyat sonrası ağrı ve morluk gibi problemlerin çözülebilmektedir. Burun insan yüzünde en dikkat çeken en önemli unsurdur. Burunda var olan bir problem kişinin özgüvenini yıpratabilir ve bu durumun kişinin  sosyal hayatına da yansıyabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatlarında burun kemiklerinin kesilmesi işleminden sonra en sık karşılaşılan problem göz çevresinde oluşan şişlikler, morluklar ve istenmeyen kırık hatlarıdır. Piezo cerrahisinin temelinde yatan mekanizma, kemiklerin 3 boyutlu ultrasonik ses titreşimleriyle kesilmesi ya da şekillendirilmesidir. Ultrasonik dalgalarla burun kemiği şekillendirilmekte ve daha düzgün kesiler yapılarak estetik başarı oranı daha yüksek bir noktaya çıkarılmaktadır. Dolayısıyla istenilen sonuca daha başarılı bir şekilde ulaşılmaktadır. Piezo cerrahisinde, hastaların endişe duydukları ameliyat sonrası göz çevresi morluklarına neredeyse rastlanmamaktadır. Ayrıca piezo cerrahisi ile burun kemiklerini kontrollü bir şekilde kesebildiğimiz için istenmeyen kırık hatları oluşmamakta ve bu sayede kemiklere istediğimiz şekli verilebilmektedir.

Piezo burun estetiği yumuşak doku hasarını en aza indirerek burun kemiklerinin daha narin ve zarif göstermesini sağlar.Eski yöntemlerde kullanılan çekiç, törpü ve keski gibi aletler terk edilerek yumuşak doku hasarının ve kemiklerin çevresindeki kılcal damarların hasar oranını azaltmaktadır.

Özellikle ameliyat sonrasıhastalarda göz çevresinde oluşan  morarma şişme gibi problemleri, piezo cerrahisiyle azaltmakta ve  hastaya iyileşme döneminde avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda istenilen estetik başarıya daha kolay bir şekilde ulaşılmaktadır. Özelikle burun içerisinde damarlara, sinirlere ve çevresindeki kas yapılarına zarar vermeyen bir yöntem olduğundan hasta ameliyat sonrası süreci daha kolay bir şekilde atlatmaktadır.

Sizi Arayalım ?