Popo Estetiği

1
4
Popo Estetiği

Popolarını biçimlendirmek isteyenlerin başvurduğu bir estetik operasyon olan popo estetiğinde, istenen görünümü sağlamak için protezler kullanılabileceği gibi liposuction, kalça germe yöntemleri de uygulanabilmektedir. Doktorunuz tarafından bu yöntemlerden bazen biri bazen de birkaçı yapılabilir.
 
Bir ya da iki saat sürecek operasyonda, popo kaldırmak isteniyorsa belli bölgelere liposuction uygulanarak, elde edilen yağ dokuları poponun üst kısmına yerleştirilecektir. Gerekli görüldüğü taktirde kalçaların arasında bir kesi oluşturulup, protezler yerleştirilerek istenen dolgunluk sağlanmış olur. Aşırı kilo vermeye bağlı popoda sarkma oluşmuşsa, bel birleşiminden itibaren klasik kalça germe operasyonu yapılabilmektedir. Doktorunuza başvurduğunuz taktirde, muayeneden sonra sizin için gerekli olacak ameliyat yöntemi hakkında sizleri bilgilendirecektir.
 
Operasyondan sonra bir gece hastanede istirahat önerilmektedir. Hareket kabiliyetiniz ve ağrıların daha az hissedilmesi için iki üç hafta boyunca korse giymeniz gerekebilir. 

2
4
Popo estetiği doğru yanlış

Popo estetiği doğru yanlış

Popo protezi ile yapılan ameliyat sonrası hastanın oturmasına engel olur.
Popo protez ameliyatı sonrası kişinin üzerine oturduğu kemiğin üzerine yerleştirilmesi sonucu herhangi bir engel taşımaz ve raha bir şekilde oturup kalkabilir.

3
4
Popo estetiği sadece yağ transfer ile mi yoksa implant ile mi yapılır ?

Popo estetiği sadece yağ transfer ile mi yoksa implant ile mi yapılır ?

Kişinin yapısına göre değişkenlik gösterir. Eğer kişi zayıf ise kas altına yerleştirilen implant tercih edilmektedir. Yine de son karar hasta ile doktor arasındaki görüşme sonrasında nihai kara verilebilir.

 

4
4
Popo estetiği sonrası hemen spor yapabilirmiyim ?

Popo estetiği sonrası hemen spor yapabilirmiyim ?

İlk üç hafta yürüyüş akabinde 6-8 hafta içerisinde spor yapılması tavsiye edilir.

Konu Anlatım Videosu
Sizi Arayalım ?