Post - Bariatrik Cerrahi - Vücut Şekillendirme

1
1
Post - Bariatrik Cerrahi - Vücut Şekillendirme

Aşırı kilolu olma yani obezite gibi sorunları bulunan hastalar, diyet ve egzersiz ya da cerrahi bir tedavi yöntemi ile fazla kilolarından kurtuldukların da, vücutlarında fazla deri oluşumu, sarkma gibi deformasyonlar meydana gelmektedir. Post - bariatrik cerrahi - vücut Şekillendirme operasyonları, vücudu yeniden istenen forma sokarak, obeziteyi yenen hastaların istedikleri vücut biçimine kavuşmasını sağlamaktadır.

Aşırı kilolu kişilerin, bu kilolardan kurtulma sürecinde vücutlarında istenmeyen birçok deformasyon meydana gelmektedir. Vücudun hemen hemen her kısmında; yüzde, boyunda, memelerde, kollarda, kalça, kasık ve uyluklarda sarkıklık ve gevşek meydana gelebilir. Karında katlanmalar görülürken bu bölgedeki fazla derinin aşağıya doğru sarktığı izlenmektedir. Post - bariatrik cerrahi - vücut şekillendirme ile bu deformasyonların tümünün önüne geçilip, hastanın ideal vücut biçimine kavuşması sağlanmaktadır.

Vücudun tümünün gereksinim duyacağı bu post-bariatrik vücut biçimlendirmenin tek seansta bitirilmesi mümkün değildir. Bu vücut biçimlendirme ameliyatları için hastaya özgü bir kombinasyon oluşturularak, operasyon planlaması yapılmaktadır. Genel anestezi altında yapılan bu ameliyatta; yüz germe, kol germe, göğüs toparlayıp dikleştirme, popo kaldırma ve dolgunlaştırma, karın, sırt ve bel germe, bacak germe operasyonları belli bir sıralama içinde yapılmaktadır. Her operasyon seansı arasında doktorunuz tarafından iyileşmeniz için belli bir süre tanınmaktadır. Bu operasyonların tamamlanmasından sonra bazen de revizyon ameliyatları gerekli olabilir.

Post - bariatrik vücut şekillendirme ameliyatlarından sonra bir iki gece hastanede istirahat etmeniz önerilmektedir. Operasyon uygulanan bölge için korse takılması da uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Post - bariatrik vücut şekillendirme operasyonunda açılan kesi izleri, iç çamaşırın içinde kalacak bir bölgeye saklanmaktadır. Kol ve bacaklarda açılan kesiler de iç yüzlerde gizlenmektedir. Operasyon izleri zamanla silikleşerek ve belli belirsiz bir hal alacaktır ama tamamen yok olması söz konusu değildir.

Sizi Arayalım ?