PRP

1
1
PRP

Platelet Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma (PRP), kişinin kendi kanından bir örneğin santrifüj işlemi uygulanarak elde edilen yeni plazmanın yine kendisine enjekte edilme yöntemidir.
 
Derinin yeniden yapılandırılması, kırışıklıkların giderilmesi, cildin tekrar genç görünüm kazanarak esnek ve parlak gözükmesi, ciltteki çatlak ve çöküntülerin giderilmesi gibi birçok alanda PRP yöntemine başvurulmaktadır. Eller, bacak içleri,kollar, yüz, dekolte bölgesi, boyun gibi vücudun birçok yerine güvenle uygulanabilen PRP, saç dökülmesi tedavisinde de başvurulan bir yöntemdir. Saç dökülmesinde tek başına başvurulabilecekken, diğer tedavi yöntemlerinin yanında yardımcı yöntem olarak etkiyi artırmak için de kullanmaktadır.
 
Plateletler ve trombositler, vücudumuzda doku onarımını sağlayarak gerekli büyüme faktörlerini yapısında birleştiren kan bileşenleridir. Vücutta meydana gelebilecek herhangi bir doku hasarı bu dokuda toplanacak plateletler yardımıyla tedavi olmaya başlayacaktır.
 
PRP uygulamasıyla iyileşmesi istenen dokuya normal kanda bulunandan 2 ile 4 kat fazlasında  platelet verilmektedir. Böylece cildimizde düzelmesini arzu ettiğimiz bölgede hızlı bir onarım süreci başlayacaktır.
 
Kendi kanımızdan alınan küçük bir miktardaki örneğin işleme tabi tutulmasıyla oluştuğu için PRP oldukça kolay ve güvenilir şekilde uygulanmaktadır. Uzun süre kalıcı bir etkiye sahip PRP, uygulanan bölgeyi canlandırırken dokuyu yapılandıracaktır. Kırışıklıkların giderilmesi işlemini diğer uygulamalar gibi doldurarak değil gençleştirerek sağlamaktadır. Deride kollajen oluşturmanın yanı sıra derinin yapısındaki tüm yaşamsal işlevleri destekleyecektir.
 
Klinik şartlarında oldukça kolay bir şekilde acısız olarak, 30 dakikada uygulanabilecek PRP, ilk uygulamada istendiği gibi kalıcı sonuç vermeyebilir. Sağlıklı görüntüde daha sonra gerileme görülebilir, bu taktirde birkaç ardışık uygulama ile istenen kalıcılık sağlanacaktır. Genellikle 3 uygulamadan oluşan kürlerin her yıl tekrar edilmesiyle kalıcı ve uzun süreli bir gençliğe kavuşmuş olacaksınız.

Sizi Arayalım ?