Saç Ekimi

1
1
Saç Ekimi

Saç ekiminde en çok tercih edilen yöntemlerden FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), başarılı sonuç veren hem acısız hem de iz bırakmayan bir tekniktir.  Saç ekiminde en az hasar yaratan yöntemdir; enfeksiyon ve yara açılması riski minimize edilmektedir. Saç köklerinizin siz lokal anestezi altındayken özel uçlu mikro motorlar tarafından kıl köklerinin tek tek alınmasıyla saç ekimi işlemi yapılmaktadır. Herhangi bir ağrı, yara ya da kanamaya neden olmamaktadır.
 
FUE yönteminde küçük sıyrıklar oluşmaktadır ve kısa sürede bunların da kapanmasıyla herhangi bir yara, dikiş ve ameliyat izi olmayacaktır.
 
Saçlarınızın 1 mm kadar kısaltılmasından sonra saç ekimi yapılacak ve folikül çıkarılacak donör bölgeye lokal olarak anestezi işlemi uygulanacaktır. Mikro motor uçlarla saç telleri istenen bölgeden, folikül ve etrafındaki dokuyla birlikte silindirilik tarzda kesilir. Mikro penset yardımıyla alınan folikül, saç ekilmek istenen bölgeye mikro motorla açılan kanal sayesinde yerleştirilir. 
 
Saçın yanı sıra sakal, bıyık, kaş ekimi de gerçekleştirilen bu yöntemle istenildiği kadar kök miktarı alınabilinmektedir. Bir seansta, her biri 1 ile 3 arasında değişen 4000-6000 greft alınabilir.
 
Saç ekimi yapılacak bölgeye göre değişmek üzere her santimetre kareye 50-70 arasında saç kökü yerleştirilebilmektedir. Saç ekiminden sonra alınan sonuçların doğala en yakın sonuçlar doğurması, operasyonun basit ve lokal anestezi ile gerçekleştirilmesi, işlemden hemen sonra kişinin yaşantısına dönebilmesi nedeniyle oldukça artıları bulunan bir yöntemidir. Acı, ağrı ve sızıya neden olmazken yara izi bulunmaz ve dikiş de gerektirmez.
 
Pek çok yerde saç ekimi yapılmasına rağmen uzman olmayan ellerde yapılan bu operasyonlar  doğal olmayan sonuçlara yol açmaktadır. Saçın çıkış yönleri takip edilerek ekimin yapılması, ön saç çizgisinin başlangıç noktasının gözetilerek doğal bir ekim gerçekleştirilmesi doktorunuzun profesyonelliğini gösterecektir. Böylece hem yapılan saç ekiminden memnun olacaksınız hem de yeni ekilen saçlarınız kalıcı olacaktır.   

Sizi Arayalım ?