Vaser Liposuction

1
1
Vaser Liposuction

Vaser Liposuction Nedir ?

3d vaser liposuction , klasik liposuctiondan farklı olarak ameliyat esnasında ses dalgalarının yani ultrasonik dalgalarının yardımıyla yağları ayrıştırmaya yarayan sistemdir. Bu yağları ayrıştırken kan damarlarına,kasa, kasın zarına, cildin altındaki herhangi bir farklı yumuşak dokuya zarar vermeden sadece yağlar seçilebilmektedir.

Vaser Liposuction Ameliyatının, Klasik Liposuctiona Göre Avantajları Nelerdir?

Cildin içinden, cildin altına verdiğimiz ses dalgaları sayesinde klasik liposuctiondan farkı yağ alınan bölgelerde de sıkılaşmayı sağlıyor. Çünkü eskiden klasik liposuctionda yağları aldığımız yerde sarkma beklenirdi. Bu sarkmaların önüne geçilerek uygulama yapılan bölgeninde sıkılaşmasına neden olmaktadır.

Vücuttaki istenmeyen yağları ultrasonik ses dalgalarıyla parçaladıktan sonra liposuction ameliyatını yapan tecrübeli doktorlara çok daha ince ve detaylı çalışmasınıda imkan tanımaktadır. Böylece kasların, çizgilerin, gölgelerinin ,six -packlerin veya kadınlardaki sportif çizgileri çok daha rahat çıkarılmaktadır.Bel oyuğunu,kıvrımını ve hatların net bir şekilde oluşturulmasını sağlamaktadır.Böylece vücut şekillendirmede çok daha ince ve detaylı çalışmamıza imkan tanımaktadır.

Vaser liposucton ameliyatı, klasik liposuctiona göre daha az kanamalı bir ameliyattır.Daha az morarma ve hastanın daha hızlı normal yaşantısına geri dönebilme imkanı sağlamaktadır. Bütün bu işlemleri iki yada üç saatlik bir ameliyat süresi içerinde yapılmaktadır.

Vaser Liposuction Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci

Hastanın iyileşme süreci, klasik liposuctiondan biraz daha hızlıdır. Ameliyat sonrasında daha az morluk olduğu için hastalar normal hayatına daha hızlı dönebiliyorlar. Hastanın korse kullanma süresi klasik liposuctionda üç ay iken , vaser liposuctionda üç ila dört hafta arasında değişmektedir. Hastanın daha sonrasında korse giymesine gerek yoktur. Ameliyat sonrası hastanın ilk on gün dinlenmesi istenir ki normal yaşantısına dönüşü kolay olması gerekmektedir.

Sizi Arayalım ?