Meme Büyütmede Silikon Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Göğüsler hiç şüphesiz insan vücudunda dişiliğin ve doğurganlığın sembolü olarak görülmektedir. Bir kadının boyuna, omuzlarına ve basenlerine orantılı boyutta dik ve dolgun memelere sahip olması vücudunun daha estetik ve çekici görünmesini sağlar. Meme dokusunun azlığı ve fazlalığı hem görünüm hem de sağlık açısından problemlerle karşılaşır. Ayrıca meme dokusu içerisinde yağ hücreleri ve süt bezleri barındırdığı için hormonal ve metabolik olaylardan kolay bir şekilde etkilenen dinamik bir organ olarak dikkar çeker. Gebelik, aşırı kilo alıp verme ve yaşlanmaya bağlı memelerin şeklinde ve dolgunluğunda değişiklikler olabilir. Ayrıca doğumsal olarak az gelişmiş veya asimetrik memeler de bayanlarda estetik kaygılara ve sosyal sorunlara neden olabilir. Günümüz estetik cerrahi tekniklerindeki yenilikler ve gelişmelerle çağımızın gelişmiş teknolojisinde de yararlanılarak tüm bu sorunlara uygun çözümler artık mümkün hale gelmiştir. Bu sayede estetik meme ameliyatları gittikçe artan sıklıkta ve başarıyla uygulanabilmektedir.

Estetikte Güven

Genç, orta yaşlı , yaşlı; her yaştan kadının hayalidir, kendini dışarda güven ortamında hissetmek. Bir kadının fiziğinin güzel olması, o kadının kendine olan güveninin gelmesi, yeni sosyal ortamlara katılması ve partnerine olan yakınlığının artması demektir. Kendine güvenen kadınlar mutludur. İş ve aile ortamına pozitif bir enerji yayan bir insan, çevresindeki insanları da mutlu eder, ışık saçar ve başarılar sırasıyla gelir. Kimi kadınlar küçük memeli olmaktan şikayet ederken, kimileri büyük yada sarkık olmasından yakınabilir. Memeler, fiziki bakımdan kadınların kendine en çok güvendiği bölgelerden biridir. Kocaman sarkmış bir meme ile dolaşmak tabiri, kadınların en çok yakındığı şikayetlerdendir. Bir tüketici olarak, kadınların en çok sevdiği iş, kendi tabirlerince psikoloji düzeltme terapisi olan, kıyafet alışverişi yapmaktır. Mağazaları gezerken kendine yakışanı alabildiği takdirde sosyal hayatlarına güvenle devam edibilirler. Çünkü çevresince beğeniliyordur ve bu özgüven konusunda kendine yaklaşmasını sağlar.

Meme Estetiği

Diğer bir taraftan da annelik gibi kutsal bir duyguya sahip olan bir kadın için, çocuğuna emzirebilmek, doyurabilmek de çok önemlidir. Küçük memelerden az süt gelir diyen eski insanlarımız küçük bir memeye sahip olan kutsal annenin psikolojisini ister istemez etkilemektedir. “Meme büyütme estetiği olursam acaba çocuğumu emzirebilecek miyim?” Gibi sorular ile karşı karşıya kalınır. İnternet , gazete ve dergi gibi araçlardan yararlanılarak bu konular iyice bir araştırılmaya başlanır. Uygun teknikler kullanılarak yapılan meme büyütme estetiği sonrası kişilerin emzirebilmelerinde herhangi bir probleme rastlanmamaktadır.

Meme Estetigi Çeşitleri

Çok çeşitli meme şekillendirme ve büyütme teknikleri mevcuttur. Kendi dokusundan alınan yağlar ile büyütme ve şekillendirme işlemi, yada silikon protezler ile büyütme işlemi de meme büyütme estetiğine dahildir. Kendi dokusundan yağ transferi ile büyütme işlemi günümüzde yaygınlaşmaya başlamıştır. Belirli bölgelerden alınan yağ dokuları, memelere enjekte edilmekte ve hacim verilerek şekillendirilir. Günümüzde halen silikon protezler ile büyütme işlemi altın standart olarak yerini korumaktadır. İki meme arasındaki oran farkını ve fazla iriliği düzeltmek için uygulanan bir yöntem de meme küçültme veya dikleştirme işlemidir. Süt kanalları ve süt bezlerini bir miktar etkileyecek olsa da iri ve asimetrik memelere güvenle uygulanabilmektedir. Jinekomasti gibi durumlarda yani erkekte kadınsı meme dokusu olması halinde de erkekler, meme küçültme estetiğine dahil olabilmektedir