Vücut Estetiği

1
1
Vücut Estetiği

Vücut güzelliği her zaman insanoğlunun ilgisi çekmiş ve bunun için çeşitli vücut ölçüleri kabul edilmiştir. Antik Yunan'da yapılan Afrodit heykelleri kusursuz kadın vücudunu temsil ederken, yine aynı dönemde ve rönesanstaki erkek sporcu heykelleriyle erkek vücudunun ideal ölçüleri ortaya konulmuştur. Vücut güzelliği her zaman idealize edilirken, günümüzde artık operasyonlarla istenildiği gibi şekillendirilmektedir.

Doğuştan gelen yapısal bozuklukların yanı sıra yaşa ve kilo alıp vermeye bağlı olarak meydana gelen deformasyonlar gibi pek çok nedenle vücut estetiği operasyonlarına başvurulmaktadır. Sadece kadınlar değil erkekler de sıklıkla fit bir vücuda sahip olmak için vücut estetiği yaptırıyor.

Kadınlar genellikle göbek, basen ve kalça kısmında oluşan yağlanmalardan kurtulmak için yağ aldırma yöntemlerinden yararlanırken; karın germe ve pop germe ameliyatları da sıklıkla yapılmaktadır. Erkeklerin de daha atletik görülebilmek için daha çok liposhaping operasyonlarına başvurdukları görülmektedir.

Sizi Arayalım ?