Yüz Estetiği

1
1
Yüz Estetiği

Dünyaya açılan, kişiliğimizi ve karakterimizi yansıtan bir parçamız olan yüzümüzün görüntüsü ve yapısı ilk çağlardan bu yana ilgi uyandırmaya devam etmektedir. Her birimizin kendine has özelliklerini taşıyan yüzlerimiz, eşsiz ve her şeyiyle bizlere ait ve bizi anlatmaktadır. Yüzümüz, karşımızdakilerin bizimle ilgili bir fikir oluşturmak için baktığı ilk noktadır. Bu nedenle yüz güzelliği her zaman beğeni toplamış, yüzün sahip olduğu oranlar ölçülmüş belli bir estetik zevk oluşmuştur.

Yüzdeki kaş, göz, dudak, burun gibi uzuvlarımızın birbiri ile ideal oranı Antik Yunan'dan bu yana hesaplanmış ve altın oran dediğimiz bir estetik kalıbına ulaşılmıştır. Evrende yaratılmış her şeyde bu kusursuz estetik oranına rastlamak mümkün, bir salyangoz kabuğundan tutun da günebakan çiçeğine kadar... Doğası gereği her zaman kusursuzluğu ve güzelliği büyüleyici bulan insanoğlu, altın oranı kendi yüzü için de hesaplayıp, ideal güzelliğin nasıl olması gerektiğini estetik anlayışıyla ortaya koymuştur.

Hayat gibi insan yüzünün de altın oranda ölçülüp biçildiği gibi her zaman kusursuz olması imkansızdır. Bazen genetik ve bazen ırksal özelliklerden pek de hoşnut olmayacağımız bir yüzle doğabiliriz. Belki de zamanın yorgunluğu yüzümüzde kendini çizgiler olarak gösterecektir. İstenmeyen bir kaza ya da her hangi bir müdahaleyle meydana gelen iz ve yaralardan da artık tıptaki gelişmeler sayesinde kurtulmak hem mümkün hem de düşünüldüğünden daha kolay.

Yüze yapılacak estetik müdahalenin artık sadece cerrahi olarak yapılması gerekmiyor; gelişen teknoloji estetik konusunda da atılım göstermekte. Cildinize küçük dokunuşlar ve uygulamalar, birkaç enjeksiyonla on yaş gençleşebilmek mümkün. Böylece yüzünüzde hem doğal bir görünüm yakalayabilecek hem de ameliyatın risklerini göze almak zorunda kalmayacaksınız.

Yüzünüzün hangi müdahaleye ihtiyaç duyduğunu, hangi yöntemle yapılması gerektiği, uzman bir doktorla görüşüp, karşılıklı bu konuyu müzakere edip, muayeneden geçtikten sonra doktorla ortak bir yolda buluşarak karar vermeniz sağlıklı olacaktır. İlerleyen günlerde daha çok müdahaleye yol açıp kendi doğal güzelliğinizi kaybetmenize neden olacak uzman olmayan kişilerin yüzünüze yapacağı herhangi bir uygulamadan uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz.

Yüzünüzün yapısıyla ilgili memnun olmadığınız, yüzünüzde bütünlüğü bozduğunu düşündüğünüz herhangi bir uzvunuz için doktorunuzla kararlaştıracacağınız çene, çene ucu, yüzdeki kemik fazlalığı veya eksikliği, burun estetiği, yüz germe ve gençleştirme, göz kapağı estetiği, kaş kaldırma, dudak dolgunlaştırma veya belirginleştirme, kulak estetiği -kepçe kulak ameliyatı-, yağ enjeksiyonu, migren tedavisi, deri lezyonlarının tedavisi gibi cerrahi bir müdahalede ile çözüme ulaşabilirsiniz.

Bunların dışında yaşlanmaya bağlı oluşan deformasyonlar, yağ dokusunun kaybıyla oluşan kırışıklık ve sarkmalara, mimik çizgileri, zamanla oluşan sarkmalar, cildin incelmesi ve zamanla bağlı oluşan sarkmalar, yüz ve çene kemiklerindeki orantısızlık gibi sorunlarınız ve yüzünüzü gençleştirmek için de doktorunuz tavsiyesi ile çoğunlukla cerrahi olmayan yöntemlerle sorunlarınız giderilebilecektir. Yüz gençleştirme, soyma, botoks, dolgu, PRP gibi tedaviler de ameliyatsız estetik olarak gerçekleştirilebilir.

Doktorunuzla karşılıklı kararlaştırabileceğiniz ameliyatsız ve ağrısız, likit-sıvı yüz germe tekniğinin yanı sıra dolgu materyalleri kullanarak elmacık kemiği ve şakakları doldurma operasyonu, son günlerin gözde doğal gençleşme tekniği yüzün iplere reaksiyonu ile oluşan kollajen ve fibroblast üretimi sonucu ciltte yenilenme işlemi olan örümcek ağı yöntemi ile dünyaya daha genç bakabilirsiniz. Her haliyle güzel olan kadınların kendini daha güzel ve genç hissetmesi, hissettirmesi için...

Sizi Arayalım ?