Yüz Estetiği Operasyonları Nasıl Gerçekleşmektedir?

Yüz Estetiği Operasyonları Nasıl Gerçekleşmektedir?

Yıllar geçtikçe kişiler de akıp giden yılların izlerini taşımaya başlaması kaçınılmaz bir durumdur. Kişilerin bu durum da başvurdukları ilk yöntem Yüz estetiği olmaktadır. Ama bu operasyon kişinin yaşlanmasını durdurmaya yönelik bir etkiye sahip değildir. Sadece kişini olduğu yaştan daha genç görünmesini sağlayıcı bir niteliktedir. Yüzde gerçekleştirilen operasyonun ardından normal bir görünüm kazandığında ortaya çıkacak olan durumda kişinde nasıl genç bir görünüme sahip olduğu dikkatleri çekmektedir. Yüz ve bedenin pek çok yerinde görülen yaşlanma belirtilerinin baş nedeni hacim kaybıdır. Deri, yağ dokusu, kaslar ve kemikler zamanla hacim kaybı yaşarlar. Nasıl zayıfladığımızda giysilerimiz üzerimizden dökülürse derimizde tıpkı bu şekilde bol gelmeye başlar kırışır ve katlanır. Bu yüzden yüzde ve vücudumuzun her bölgesin de gençleştirme yaptırmak mümkündür.


Genellikle bayanların tercih ettiği estetik operasyonları, bayanların hayatta ki genç ve dinamik duruşlarının bir göstergesi olarak tanımlamak mümkündür. Yüz estetiği yanaklar ve boyun bölgesinde ki yaşlılıkların giderilmesi amacıyla yapılan operasyonlardır. Bu operasyonlarda önemli olan cildin altında ki dokulara ulaşmaktır. Böylelikle yapılan operasyon daha iyi sonuç vermesinin yanı sıra kullanımı daha uzun ömürlü olmaktadır. Yüz estetiği cerrahi operasyonların büyük işlemlerindendir. Bu ameliyat yaklaşık beş altı saat sürerken kullanılan anestezi türü genle anestezidir. Oldukça detaylı olan bu operasyon yüzde kulak önünden başlayarak kulan arkasına kadar kesik atılır. Kulak kıvrımı boyunca saç bölümüne gelene kadar kesik işlemi devam ettirilir. Bu kesikten girerek yanak ve boyun bölgesinde ki sarkmış dokular toplanır ve fazla gelen dokular kesilip atılır. Kısaca ifade edilen bu operasyon anlatıldığı kadar basit olmamakla birlikte oldukça detaylıdır.


Her operasyonun belli bir yaş sınırlaması olduğu bilinmektedir. Ama Yüz estetiğinde bir yaş sınırlaması getirilmemesinin yanı sıra elli yaş ve üstü kişilerin yaptırdığı gözlenmiştir. Yaşlanma sürecini durdurmaya etkisi olmayan bu operasyonların zaman zaman tekrarlanması olası bir durumdur. Her ameliyat sonrası kişilerin kafasında kalan herhangi bir iz kalıp kalmayacağıdır. Yüz estetiğin de kesik izi saklı bir yerde kalıyor. Kişi dışında başka insanların bunu fark etmesi imkânsız bir durumdur. Yüz ameliyatlarında çık titiz bir çalışma sergilendiği için genellikle bir komplikasyon gözlenmez ama her ama her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da enfeksiyon riski kan birikmesi gibi durumlar çok ender de olsa rastlanabilmektedir. Sigara özellikle cilt bezlenmesini bozduğu için kullanılması sakıncalıdır. Özellikle yara iyileşmelerin de problemlerle karşılaşmamak adına doktorların kişileri uyarması gerekmektedir. Kişilerin ameliyattan iki üç hafta öncesinde sigarayı bırakmaları önerilir.