Yüz Germe

1
1
Yüz Germe

Yaşlanmaya bağlı olarak yüzde oluşan değişiklikleri, sarkma ve kırışıklıkları ortadan kaldırmaya yönelik yapılan bir cerrahi operasyondur. Genel olarak 45-50 yaşlardan sonra uygulanır. Daha çekici ve taze bir görünüm elde etmek için göz kapağı cerrahisi, cilt soyma , yağ enjeksiyonu, lazer ve botoks gibi tedaviler ile desteklenebilir.
 
Yüz germe operasyonu, genellikle 45 yaş üzeri, yüzdeki yaşlanmaya bağlı olarak istenmeyen değişikliklerden memnun olmayan ve anestezi almaya engel teşkil edecek herhangi bir hastalığı olmayan kişilere yapılır.
 
Muayene esnasında hastanın şikayetleri ve beklentileri doktoru ile konuşularak değerlendirilir. Hastanın beklentilerinin gerçekçi olması ve varsa eğer muayeneye gelirken elinde bir gençlik fotoğrafının olması önerilir.
 
Tüm estetik cerrahi operasyonlarında olduğu gibi bu ameliyattan önce de hasta eğer sigara kullanıyor ise ameliyattan 2 hafta önce ve ameliyattan 2 hafta sonrasına kadar sigarayı bırakmalıdır. Kan sulandırıcı Asprin vb. Ilaç kullanımı en az 10 gün öncesinden bırakılmalıdır. Sürekli aldığı başka ilaçlar veya vitamin hapları var is mutlaka 1 hafta öncesinden kesilmelidir. Bunların dışında farklı bir durum varsa yine hasta doktorunu bilgilendirmelidir.
 
 Kesi izleri şakak bölgesinden kulak önü ve kulak arkasına gizlenir. Gerekirse saçlı deri içerisine de biraz girilebilir. Yüz ve boyun cildi kaldırılır, deri altında kalan ve yüzümüze esas hacmini veren mimik kaslarımızı da içeren bir tabaka olan SMAS üç boyutlu volumetrik olarak ihtiyaca göre yeniden şekillendirilir. Fazla olan cilt dokusu alınır. Böylece daha genç ve taze bir görünüm elde edilmiş olunur.
 
Ameliyat bitiminde içeride ki kan birikimini önlemek için ameliyat yerine silikon tüpler (dren) yerleştirilir. Hasta operasyondan sonraki geceyi hastanede geçirir ve ertesi gün silikon tüpler çekilerek taburcu edilebilir. Yüzdeki dikişler erimeyen türde ise 7. günde alınır. Hastalar yüzdeki gerginlik ve baskı hissinden şikayet edebilirler ancak bu geçici bir durumdur. Hastalar 1 hafta - 10 gün sonra işlerine dönebilirler. Hastaların yüzünün son şeklini alması 2. aydan sonra olur ve 6 ay – 1 yıl içerisinde iyileşme tamamlanır.

Sizi Arayalım ?