Yüzünüzdeki Yeniden Doğuş

Yüzünüzdeki Yeniden Doğuş

Estetik konusunda en çok rağbet gören bölge burun ve yüz bölgesidir. İnsanların burun estetiği yaptırmak için bir çok sebepleri olmaktadır. Kimisinin nefes alamama kimisinin ise şekil bozukluğundan kaynaklanan sebeplerdir. Bazı durumlarda burun estetiği yaşanan sıkıntılı ve geçmişte bulunan yaşadığımız olaylar sonucunda estetik durum gerekmektedir. Hastanın ve kişinin kaybetmiş olduğu burun şeklinin tekrar geri kazandırmak için yapılan işlem sonucunda estetik gerektirmektedir. Buruna hastanın kaybetmiş olduğu estetik güzelliğini tekrar kazandırmak için tekrar uygulanmaktadır. Hastanın yapılacak olan ameliyatlar sonucunda kendi formunu kazandırmak için burun operasyonlarında burun kaldırılıp indirilme işlemi de yapılacağı gibi burun içerisinde bulunan çöküklüğü de kemik çimentosu kullanarak dolgu yapılmaktadır. Dış kemiklerde oluşan bozuklukları düzeltilmesinin yanı sıra iç bölümde de oluşan kemik ve kıkırdak bozuklukları da düzeltilmektedir. Bu ameliyatları estetik ten çok burun estetiği düzeltilmek için yapılmaktadır. Hastalar için ve doktorlar için önemli olan ideal burun estetiğinin yapılmasıdır. Bu estetik hastaya uygun olan şekil yapılmalıdır. Bu ameliyat esnasında hastanın nefes alış verişinde sıkıntı çıkarmamalıdır.

 

Yapılacak olan ameliyatı hasta açısından bazı kriterler olması gerekmektedir. Bu kriterler içerisinde operasyona karar veren hasta için yaşının ergenlik dönemini geçirmiş olması gerekmektedir. Bu dönem öncesi alınan operasyon karalarında hiçbir hukuki ayrıcalığı yoktur. Hasta ne kadar operasyona ihtiyaç duysa bile Henüz kişiliği tam oturmamış veya kişilik problemleri olan kişiler burun ameliyatı için uygun değildir. Bu operasyon için ayrıca hatanı akıl sağlığı yerinde olmasının mecburiyeti olmalıdır.

Yapılacak olan ameliyatlarda buruna uygun olan şekil verilmesi gerekmektedir. Böylelikle yüz şekline uygun olan bir biçim tasarlanıp daha hoş bir hal alınmaktadır. Ameliyat sırasında yapılan işlemlerde eğer burun içerisinde bulunan yumuşak doku ve kemik doku var ise bu yapılar düzeltilip ideal şekli korunmuş olur. Fazlalıkların yanında bulunan eksik dokular da var ise bunlarında doldurulması sağlanır. Yapılan operasyonlarda hastanın iyi sonuçlar alması için deneyimli uzman doktorlar tarafından burun estetiği yapılmalıdır. Böylece hem hasta olarak hem de operasyonu gerçekleştiren uzman doktor tarafından memnuniyet yaşanmış olur.